Stihl Timbersports - mistrovství ČR - Nové Město na Moravě - 02.06.2013

Více než 4000 diváků v Novém Městě na Moravě se nenechalo odradit nepřízní počasí a vychutnalo si velmi atraktivní závod - mistrovství České republiky v dřevorubeckém sportu STIHL Timbersports. Celé klání mělo velmi napínavý průběh a rozhodla až poslední disciplína Hot Saw – řezání s pilou s extrémním výkonem až okolo 70 koní. Jan Svoboda nakonec obhájil titul a stal se již poosmé mistrem České republiky. Stříbrné místo bylo vítězstvím a heroickým výkonem pro mladého Zdeňka Maťhu, který dva dny před mistrovstvím strávil v horečkách.

Vysočina Arena u Nového Města na Moravě se stala dějištěm výročního desátého ročníku mistrovství České republiky v dřevorubeckém sportu STIHL Timbersports. Více než 4000 diváků se nenechalo odradit počasím a neúnavně hnalo všechny závodníky k maximálním výkonům. Vítězem se stal již poosmé Jan Svoboda z Liptálu u Vsetína, který zvítězil velice těsně o 2 body před Zdeňkem Maťhou. Oba si rozdělili i tituly pro nejlepšího závodníka se sekerou (Maťha) a pilou (Svoboda). Na třetím místě skončil Martin Roušal.

Domácí naděje, Leoš Klíma ze Žďáru nad Sázavou, nakonec skončil na osmém místě, což bylo jistě níže, než si sám přál. Mistrovství také odhalilo nominaci do štafetového závodu na mistrovství světa ve Stuttgartu: STIHL Stock Saw – Martin Roušal, Underhand chop – Jan Svoboda, Single Buck - Zdeněk Maťha, Standing Block Chop – Martin Komárek, náhradníkem se stal Aleš Svoboda. V individuálním závodě nás bude tradičně reprezentovat Martin Komárek. Cenu Fair Play získal za celou sezónu Karel Diviš.